В польському Перемишлі пройшла масова українська хода – Експансія
Експансія

В польському Перемишлі пройшла масова українська хода

Понад тисячу українців вийшли на щорічний марш вшанування пам’яті бійців УНР, які загинули в 1918-1921 роках.

Подія розпочалась літургією в Українському греко-католицькому катедральному соборі, після чого хода з синьо-жовтими прапорами та військовим оркестром пройшла містом до українського військового цвинтаря в селі Пікуличі. Там поховані бійці УГА,  українські січові стрільці, а також бійці УПА. На цвинтарі відбулась панахида і громадське віче.

В акції взяли участь як українці з місцевої діаспори, так і гості з Львівської та Тернопільської областей. При цьому, за повідомленнями деяких ЗМІ, польські прикордонники спеціально затримували автобуси при перетині кордону.

В 2016 році під час аналогічної події кілька десятків польських шовіністів напали на учасників ходи, зокрема порвали вишиванку на 60-річному чоловікові, і кинули на землю одну з церковних хоругов. Цього року поліції було значно менше, ніж торік, а подія обійшлась без ексцесів. За винятком кількох поляків, які розгорнули плакат з антибандерівським написом.

Фотографія: vgolos.com.ua

На українському військовому цвинтарі у Пикуличах поховані, за різними даними, від 2 до 3 тисяч інтернованих (примусово затриманих і роззброєних) бійців УНР, які померли у 1918-1921 роках у таборі для військовополонених. Табір діяв до початку 1921 року, а 1 листопада того ж року місцеві українці провели там панахиду і впорядкували цвинтар.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia