В Україні пройшли демонстрації проти поліцейського насильства – Експансія
Експансія

В Україні пройшли демонстрації проти поліцейського насильства

У всеукраїнській акції “Ні – поліцейському свавіллю!” взяли участь близько двох десятків міст.

Мітинг біля управління патрульної поліції в Києві

Акція була анонсована націоналістичними організаціями після подій 17 червня в Києві, коли близько тисячі поліцейських розігнали легальний мітинг проти ЛГБТ-параду. Тоді було жорстко побито кілька десятків чоловік, в тому числі дівчат і неповнолітніх. Багато політиків і громадських активістів засудили дії поліцейських, в тому числі голову патрульної поліції Юрія Зозулю, за невмотивовану агресію щодо мирної акції.

Тернопіль
Львів

Основна вимога – відставка голови патрульної поліції Юрія Зозулі, ідентифікація всіх поліцейських, які брали участь в побитті – оскільки деякі з них закривали лиця та заклеювали свої номери на шоломах – а також відкриття кримінальних справ і покарання всіх організаторів і виконавців розгону акції. Ще одна вимога – оприлюднення суми витрачених коштів на премії – за даними організаторів, поліцейським виплачували 500-1000 гривень за участь в розгоні мітингуючих.

Івано-Франківськ
Суми

В Чернігові кілька учасників бойових дій повісили свої нагороди, отримані за захист країни в АТО, на футболку з ЛГБТ-символікою. Вони пояснили це тим, що не хочуть мати нагороди від влади, яка розганяє мирні мітинги.

Ужгород

Загалом, акція “Ні – поліцейському свавіллю!” відбулась 21 червня скоординовано в близько двох десятках міст, серед яких: Київ, Львів, Івано-Франківськ, Хмельницький, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Житомир, Ужгород, Суми, Чернігів, Харків, Миколаїв, Вінниця, та інші.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia