Ультраправі стали найпопулярнішою силою в Італії – Експансія
Експансія

Ультраправі стали найпопулярнішою силою в Італії

Італійська права партія “Ліга” вперше за свою історію стала провідною силою в країні, випередивши своїх партнерів по коаліції – євроскептичний “Рух 5 зірок”.

Це мабуть перший випадок в післявоєнній Європі, коли крайні праві займають перше місце за симпатіями виборців. За кілька місяців після парламентських перегонів популярність “Ліги” зросла майже вдвічі – від 18 до 30 відстоків.

Як їм вдалось досягнути такого результату?

Сформувавши після виборів, які пройшли в березні цього року, коаліцію з “Рухом 5 зірок”, лідер “Ліги” Маттео Сальвіні став головою Міністерства внутрішніх справ. На цій посаді політик розгорнув широку кампанію по протидії нелегальній міграції.

Зокрема, він закрив італійські порти для суден тих організацій, які займались перевезенням мігрантів в Середземному морі, і пообіцяв, що нелегали «побачать Італію тільки на листівці»

На думку Сальвіні, більшість мігрантів не втікають від війни, а їдуть в Європу з економічних причин. Крім того, за його словами, транспортування нелегалів перетворилось на вигідний бізнес, схожий з работоргівлею. І чим більше людей залишають свої країни на кораблях контрабандистів, тим більше їх гине в морі.

“5 мільйонів італійців живуть за межею бідності, тому я думаю, що італійський уряд має піклуватися про них, і про справжніх політичних біженців, які представляють всього 7 відсотків від загального числа мігрантів.” – заявляє політик.

Жорстка політика Сальвіні вплинула і нову угоду ЄС, яка була прийнята на недавньому саміті. Тоді лідери країн Євросоюзу домовилися ще сильніше обмежити в’їзд нелегалів в ЄС, активніше боротися з організаторами трафіку і створювати центри контролю мігрантів. Сальвіні вважає це своєю перемогою.

Також лідер “Ліги” розпочав заходи щодо циганської общини. Він пообіцяв зробити перепис циган в Італії, нелегалів видворити, а осіб з італійським громадянством – інтегрувати.

“Ми перш за все маємо намір захистити тисячі дітей, які не можуть ходити до школи, тому що їх вважають за краще відразу долучати до злочинності”, – заявив він журналістам.

Оскільки саме міграція і етнічна злочинність є темами, які найбільше хвилюють італійських і європейських громадян, не дивно, що підтримка Сальвіні і його партії зростає.

В той час, як старі партії демонструють аморфність і нездатність до конкретних дій, Сальвіні виражає рішучість і енергійність, а також робить нестандартні кроки. Наприклад, щоб акцентувати свою непримиримість в боротьбі з мафією, Сальвіні демонстративно поплавав в басейні на тосканській віллі, яка була конфіскована у одного з кримінальних босів.

Загалом діяльність Сальвіні на його посту підтримує понад 70% італійців. Проте успіх в Італії – не межа для “Ліги”.

Маттео Сальвіні

Від єдиної Італії – до єдиної Європи

2 липня в італійській комуні Понтида націоналісти провели масовий мітинг, на якому взяли участь понад 50 тис. чоловік.

Виступаючи на мітингу, Маттео Сальвіні закликав створити європейський альянс правих партій. “Я думаю про створення ліги “Ліг” в Європі, яка б об’єднала всі європейські рухи, що виступають на захист своїх народів і державних кордонів”.

Раніше Сальвіні заявляв, що намічені на 2019 рік вибори в Європарламент стануть “референдумом, на якому буде стояти вибір між Європою без кордонів і з масовою імміграцією, і Європою, яка забезпечує захист своїх громадян”.

“Для перемоги нам було потрібно об’єднати Італію. Тепер нам потрібно об’єднати Європу” – говорить Сальвіні. Він планує здійснити поїздку по столицях європейських країн, щоб створити нове альтернативне об’єдання Європи. На сьогодні політик має хороші контакти з лідером французьких правих Марін Ле Пен, австрійською партією “Свобода” та іншими правими силами.

З керівника невеликої партії північноіталійських автономістів, Маттео Сальвіні перетворився на лідера провідної політичної сили, популярного політика національного масштабу з загальноєвропейськими амбіціями. Очевидно, що в майбутньому він бачить себе очільником італійського уряду. На одному з мітингів він заявив, що партія “Ліга” буде керувати Італією впродовж наступних 30 років. І судячи з розгубленості його політичних противників, це не здається неможливим.

Новий виклик для України

Такий вибір італійців не може не стати неприємним сюрпризом для України. Росія почала налагоджувати контакти з європейськими правими партіями ще тоді, коли вони були маргінальними. А тепер, коли вони по черзі добиваються успіху, росіяни пожинають плоди цієї співпраці. Як і багато інших правих партій Європи, “Ліга” виступає за тісніший союз з Росією в боротьбі проти євросоюзного істеблішменту і впливу США. Сам Маттео Сальвіні є прихильником Путіна і часто піднімає тему відміни антиросійських санкцій. Що з цим робити – читайте в наступних статтях.

Напис на футболці: “Ні санкціям проти Росії”

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia