Естонія готується до війни з Росією: “Ми будемо стріляти з кожного кутка” – Експансія
Експансія

Естонія готується до війни з Росією: “Ми будемо стріляти з кожного кутка”

Естонія, все населення якої ненабагато перевищує чисельність російської регулярної армії, і яка мало чим володіє в плані військово-повітряних сил і озброєнь, може і готова чинити опір російському нападу.

Майже через 10 років після російського вторгнення в Грузію в 2008 році ясно, що НАТО все ще потрібно вчитися у своїх європейських партнерів, які мають тривалу історію боротьби з російською агресією в усіх її формах.

Першим з таких партнерів є Естонія, яка, на відміну від Грузії, є дійсним членом НАТО.

Естонія має ресурси, які настільки ж затребувані в альянсі, як і протитанкові ракети TOW і танки, – воля і мобілізоване населення.

У країні з населенням всього в 1,3 млн чоловік 60 тис. пройшли військову підготовку і служать в армії або в резерві. Важливість цього людського фактору не можна ігнорувати: естонці все ще пам’ятають ціну окупації, і ця перспектива загострює стратегічне планування несподіваним чином.

У розмові з Моллі К. Маккей командувач силами спеціального призначення естонських Сил оборони полковник Рихо Юхтегі, обговорюючи російську загрозу і нове стримування, заявив, що в Естонії всі готові до сучасного асиметричного ведення війни.

“У всіх нас були дідусь чи бабуся, які пам’ятали про часи незалежності, – каже Юхтегі, – і вонинаповнювали наші голови розповідями про це”. Крім військових втрат, більше 10% населення Естонії було депортовано в період до смерті Сталіна в 1953 році.

“Вони можуть дістатися до Таллінна за два дні. Але всю Естонію вони за два дні не захоплять. Ми переріжемо їм лінії комунікації і постачання, і все інше. Вони дійдуть до Талліна за два дні, але вони помруть в Талліні. І вони знають це. У них будуть стріляти з-за кожного кута, на кожному кроці “, – пообіцяв полковник Юхтегі російським солдатам, якщо вони спробують увійти в Естонію.

“Ви знаєте, чому росіяни не взяли Тбілісі в 2008 році? – каже Юхтегі. – Вони були вже в дорозі, приблизно в 50 кілометрах, і ніщо б їх не зупинило. Але грузини божевільні, і будуть боротися. Ідея цієї асиметричної боротьби без можливості перемогти в Тбілісі була не такою привабливою для росіян “.

Оборонна доктрина Естонії закликає до опору в разі нападу. У разі будь-якого майбутнього вторгнення сили оборони повинні “чинити активний опір агресору”, без необхідності додаткових розпоряджень, поки їм не скаже зупинитися обраний президент.

“Я не знаю, що було б, якби росіяни дійсно почали війну. Але кожен естонець буде воювати”, – пообіцяв Юхтегі.

Естонія оголосила очікування від саміту НАТО: збільшення військ союзників

“Естонія очікує, що на саміті буде прийнято рішення про збільшення військ високої готовності та розвитку здатності НАТО швидко переміщати додаткові війська як в Європі, так і через Атлантичний океан”, – заявив прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас в середу перед вильотом на саміт альянсу.

На його думку, “ці рішення поможуть НАТО і союзним державам швидше діяти в кризових ситуаціях, забезпечуючи необхідну підтримку військам, які вже знаходяться в регіоні”.

В рамках саміту міністр закордонних справ Естонії  підпише угоду про створення з Данією, Латвією та Естонією багатонаціональної Північної дивізії НАТО.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia