В США створили архів креслень зброї, яку можна надрукувати на 3D-принтері – Експансія
Експансія

В США створили архів креслень зброї, яку можна надрукувати на 3D-принтері

Американський зброяр Коді Вілсон, який в 2013 році першим в світі представив надрукований на 3D-принтері пістолет, займається створенням архіву креслень друкованої стрілецької зброї.

Він знаходитиметься за адресою defcad.com, пише Wired.

В архіві з’являться не тільки креслення зброї, які розробив Вілсон і його компанія Defense Distributed, але і докладні інструкції по створенню аналогічних виробів для інших ентузіастів. В майбутньому будь-яка людина зможе зайти на сайт, завантажити креслення і використати його для друку стрілецької зброї або окремих деталей. У випадку, звичайно, якщо місцеві закони не забороняють цього.

Створення такої бібліотеки стало можливим внаслідок довгого протистояння з владою США. Після випробувань надрукованого пістолета The Liberator в 2013 році (однозарядна пластикова зброю калібру .380) Вілсон відкрив сайт defcad.com і виклав на ньому у відкритий доступ креслення цієї зброї. Після того, як число завантажень перевалило за позначку в сто тисяч, Вілсон отримав лист від Державного департаменту США з вимогою припинити вільне поширення креслень. У департаменті заявили, що ентузіаст порушив положення правил міжнародного обігу зброї – чиновники стверджували, що, виклавши креслення, Вілсон фактично займався експортом зброї без ліцензії.

Після цього зброяр-аматор закрив сайт, а креслення його зброї виклали на своєму сайті засновники торрент-трекера The Pirate Bay. У 2015 році Уілсон подав на уряд США в суд. Він і його адвокати вказали в позовній заяві, що, вимагаючи прибрати креслення The Liberator з мережі, влада порушила відразу два конституційних права – на володіння зброєю і свободу слова. Останнє, як стверджувалося, полягає і в свободі поширення інформації. У підсумку в травні 2018 року Міністерство юстиції США запропонувало Уіслону мирову угоду, яку той прийняв. Ця угода зафіксована в документах суду.

Міністерство юстиції США визнало свободою слова поширення інформації в інтернеті, включаючи поширення креслення зброї.

Відомство також пообіцяло внести відповідні поправки в правила міжнародного обігу зброї – змінені правила не будуть вважати експортом зброї поширення креслень на «стволи» калібром менше .50 (за винятком автоматичного).

Сайт defcad.com вже почав свою роботу. Креслення стрілецької зброї на сайті будуть доступні в форматі CAD. Крім друкованої зброї в бібліотеку включать і креслення деяких деталей, які можна виготовляти на настільному верстаті Ghost Gunner, виробництвом і продажем якого займається Defense Distributed. Цей фрезерний верстат дозволяє виготовляти готові рамки пістолетів Glock 19 і M1911 і нижні частини стовбурних коробок самозарядних гвинтівок AR-10 і AR-15 з заготовок.

У 2015 році американська консалтингова компанія ARES опублікувала доповідь про розвиток, поширення і застосування друкованої за допомогою різного роду 3D-принтерів вогнепальної зброї. За оцінкою компанії, хоча технологія тривимірного друку і набуває все більшого поширення і стає доступнішим для домашнього використання, зброя, що створюється на 3D-принтерах, в перспективі не буде представляти істотної загрози для безпеки. Справа в тому, що покупка вогнепальної зброї на «чорному ринку» або створення її підпільними зброярами поки що обходиться значно дешевше друку пістолетів або гвинтівок з металу на 3D-принтерах, а відносно дешева друкована пластикова зброя є малоефективною.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia