Ізраїль проголосили винятково єврейською державою – Експансія
Експансія

Ізраїль проголосили винятково єврейською державою

Ізраїльський парламент Кнессет прийняв перший в історії країни конституційний закон, який оголошує Ізраїль національною державою євреїв.

Згідно з цим законом Ізраїль проголошений батьківщиною єврейського народу, а євреї – єдиним народом, який має право на національне самовизначення на території країни. Також в законі йдеться, що столицею Ізраїлю є “єдиний і неподільний Єрусалим”.

Арабська мова втрачає свій офіційний статус, іврит стає єдиною державною мовою.

«Це визначальний момент в історії сіонізму та Держави Ізраїль. Ми закріплюємо в законі базовий принцип нашого існування: Ізраїль – це національна держава єврейського народу», – сказав  прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху після прийняття закону.

Крім цього, Шаббат і єврейські свята оголошуються офіційними вихідними. Також закон зобов’язує сприяти поверненню євреїв-репатріантів, а також забезпечити розвиток єврейської діаспори. Держава бере на себе зобов’язання дбати про благо євреїв, які “опинилися в біді за кордоном через приналежність до єврейського народу”.

Ще один гострий пункт –  розвиток єврейських поселень на окупованій території Палестини, які араби вважають новою формою колонізації.  Тепер, згідно з законом, ці поселення будуть вважатись національною цінністю і всіляко розвиватись і підтримуватись державою.

Єврейські поселення в Палестині

Документ був прийнятий після бурхливих обговорень, які тривали всю ніч. Його підтримали 62 з 120 депутатів, проти висловилися 55.

Протести арабської общини

Закон викликав протести серед арабів, які становлять 20% населення країни. Відразу після голосування арабські депутати в знак протесту розірвали паперові екземпляри законопроекту і покинули засідання парламенту. Йдучи, вони кричали: “Ви прийняли закон про апартеїд”.

Глава “Об’єднаного арабського списку” Айман Одех заявив, що парламент “прийняв закон, який утверджує єврейське верховенство і визнає арабів людьми  другого сорту”. Ще один депутат Ахмед Тібі назвав прийняття документу “кончиною демократії в країні”.

Неурядова організація “Адалана”, що захищає права арабського населення, назвала новий закон “спробою досягти етнічної переваги за допомогою расистської політики”.

Крім арабів, проти цього документу голосували депутати-євреї лівих і центристських сил.

Визнання держави Ізраїль

Ухвалення цього закону може мати цікавий побічний ефект. Так, довгий час Ізраїль вимагав, зокрема від Палестини, визнати єврейський характер держави Ізраїль. Тепер звичайне визнання ізраїльської держави, автоматично означає визнання і діючих в ній законів, а отже і визнання її єврейського характеру.

Це може привести до зростання сил, які не визнають державу Ізраїль в принципі. На сьогодні це близько 15 країн, серед яких: Сирія, Ірак, Саудівська Аравія, Пакистан, Афганістан та інші.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia