“Сірий кардинал” американських правих планує перемогти в Європі – Експансія
Експансія

“Сірий кардинал” американських правих планує перемогти в Європі

Колишній головний стратег Трампа, близький до руху американських правих, спрямував свою увагу на європейську політику. Протягом року він об’їхав основні країни Європи, наводячи контакти з правими партіями, такими як “Національний Фронт” у Франції, чи “Ліга” в Італії.

В інтерв’ю “Daily Beast” Стівен Беннон розповів про свої плани на найближчий час.

Він хоче об’єднати європейських правих в єдиний потужний блок, який зможе перемогти на виборах в Європарламент, і отримати контроль над інституціями ЄС.

З цією метою Беннон створює Фонд “Рух”, який буде надавати правим різноманітну допомогу – політичні консультації, проведення соціологічних досліджень, розробка програм і стратегій, тощо. Свій проект він бачить як противагу Фонду мільярдера Джорджа Сороса, який проводить таку саму діяльність для підтримки лівих і ліво-ліберальних рухів. (За деякими підрахунками, на ці цілі Сорос витратив з 80-х років сумарно близько 32 мільярдів доларів)

На думку Беннона, створення такої фундації з хорошим фінансуванням буде мати потужний ефект, враховуючи те, якого успіху вже добились націоналісти в Європі при відносно слабкій організації і невеликих бюджетах. Так, в інтерв’ю він виражає здивування, що європейські праві партії до останнього часу майже ніяк не взаємодіяли між собою, не кажучи вже про глобальний масштаб.

За словами Беннона, перемога націоналістів в Європі буде миттєвою, на зразок революції.

“Це буде схоже на клацання перемикачем” – говорить він. На його думку, праві тільки починають розкривати свій потенціал на повну силу.

Він наводить приклад Італії, де націоналісти і євроскептики змогли добитись перемоги, проводячи кампанію на свої особисті кошти: “Подивіться на П’ять зірок і Лігу. Вони користувалися своїми власними кредитками. Вони завоювали контроль над сьомою економікою світу, використовуючи власні кредитки!”. Така сама ситуація з Брекзітом, чия успішна кампанія, яка оцінюється всього лиш в 9 млн доларів, змінила хід історії всієї Британії (ВВП 2,6 тлрн доларів), і всього ЄС.

Що ж буде, якщо у правих появиться хороше фінансування?

Фонд “Рух” буде розміщений в Брюсселі, і розпочне діяльність найближчим часом. Планується, що в його роботі будуть використані в тому числі ті методи, що застосовувалися в ході успішної передвиборної кампанії Трампа. Основна задача – вибори в Європейський парламент, які відбудуться в травні 2019 року. На них Беннон планує отримати не менше третини голосів і сформувати велику об’єднану праву фракцію.

Одночасно планується зміцнювати зв’язки між європейськими і американськими правими.

Кінець російського впливу в Європі?

Діяльність Стівена Беннона має ще один цікавий вимір, важливий для України. Так, не секрет, що Росія давно зробила ставку на підтримку націоналістичних рухів в Європі з метою посилити свій вплив. З початком діяльності американських правих на континенті ці зусилля можуть бути зведені нанівець.

Довгий час європейські націоналісти розглядали Росію, як єдину зовнішню силу, яка може надати їм допомогу. Наприклад, коли всі французькі банки відмовились надати кредит партії “Національний Фронт”, вона була змушена звернутись до росіян за кредитом – в обмін на політичну підтримку. З появою американців ситуація змінюється.

Поки що це особиста ініціатива Стівена Беннона і кількох республіканців, які його підтримують. Але не виключено, що в майбутньому вона буде розширена, з огляду на те, які стосунки в Дональда Трампа з теперішніми європейськими очільниками. Очевидно, що США буде потрібна нова опора в Європі, і потужний правий альянс підходить для цього якнайкраще – і цілком ймовірно, що місця для Росії там не залишиться.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia

Коментувати