Чеченські бойовики здійснили серію нападів на поліцейських – Експансія
Експансія

Чеченські бойовики здійснили серію нападів на поліцейських

20 серпня в Чечні практично одночасно відбулось кілька нападів на федеральних силовиків. Про це повідомляють російські ЗМІ.

О 10 ранку двоє чоловіків, озброєних ножами, напали на відділок МВС по Шалінському району Чечні, поранивши кількох поліцейських. Нападники були застрелені під час атаки.

Також зранку в Грозному на перетині вулиць Першотравнева-Ісаєва невідомий відкрив вогонь по співробітниках поліції. За повідомленнями російських ЗМІ, один поліцейський загинув.

В той же день один з бойовиків під’їхав  до поліцейського посту на в’їзді в Грозний, метнув туди вибуховий пристрій і почав збивати машиною силовиків. Троє співробітників в тяжкому стані потрапили в лікарню, нападник був застрелений.

Ще один напад стався біля поліцейського посту на в’їзді в місто Шалі, де бойовик-смертник привів в дію вибуховий пристрій. Декілька поліцейських було поранено.

За даними російських ЗМІ, атаки бойовиків були скоординовані, всі нападники – молоді люди, місцеві жителі.

Повстанське підпілля Кавказу

Раніше 21 липня в іншій кавказькій республіці – Дагестані – невідомі обстріляли машину з співробітниками поліції, внаслідок чого двоє силовиків загинуло. Нападникам вдалось втекти.

Аналогічна атака відбулась 30 липня в Новолакському районі Дагестану, правда тоді обійшлось без жертв.

Напади на поліцейських в російських республіках Кавказу, де існує повстанське підпілля, відбуваються регулярно. Однією з найгучніших атак за останні роки був напад бойовиків на чеченську столицю Грозний в 2014 році. Тоді група бійців розстріляла поліцейський пост на в’їзді в місто, і захопила будівлю Дом Друку. В ході боїв федеральні сили були змушені застосовувати гранатомети, артилерію і БТР. За даними російської влади, під час протистояння загинуло 14 силовиків.

За різними даними, декілька тисяч бойовиків виїхало з території Росії воювати в Сирію, проте вважається, що багато з них, отримавши бойовий досвід, поступово повертаються додому.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia

Коментувати