У Києві відбулись сутички між націоналістами і поліцією – Експансія
Експансія

У Києві відбулись сутички між націоналістами і поліцією

Активісти протестували проти видачі Росії добровольця Тімура Тумгоєва.

В понеділок, 17 вересня, біля будівлі Генеральної прокуратури в Києві пройшов мітинг представників правих організацій. Націоналісти виражали протест проти видачі Російській Федерації добровольця з Інгушетії Тімура Тумгоєва, яка відбулась кілька днів тому. Вимогою активістів була відставка заступника генпрокурора Євгена Єніна, який і підписав документи на екстрадицію.

Оскільки ніхто з представників прокуратури не вийшов, протестуючі спробували зайти в ГПУ. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. Виникли сутички, внаслідок яких постраждали 7 силовиків.

Тімур Тумгоєв – доброволець з Інгушетії, був виданий Росії за запитом ФСБ. Це перший, з початку війни, випадок офіційної співпраці російських і українських спецслужб.

Росія звинувачує Тумгоєва в тероризмі за те, що він воював в Сирії проти Башара Асада і його російських союзників. В Україну Тімур приїхав в 2016 році, і зразу приєднався до батальйону ім. Шейха Мансура, який входить в Українську Добровольчу Армію.

Два роки ішла бюрократична тяганина, під час якої Тімур Тумгоєв намагався отримати статус біженця. В ніч на 12 вересня його затримали в Харкові і блискавично передали росіянам. В Росії Тумгоєву загрожують катування і десятки років тюрми.

Коментувати