“Справа Кавано”, яка розколола Америку – Експансія
Експансія

“Справа Кавано”, яка розколола Америку

6 жовтня Сенат США затвердив на посаді судді Верховного суду Бретта Кавано, відомого своїми консервативними поглядами. Цей процес тривав кілька тижнів, і став ареною запеклої битви всередині поляризованого американського суспільства.

В чому суть проблеми?

Верховний суд – найвищий орган влади в США. Він складається з дев’яти членів, які можуть відмінити або утвердити будь-який закон в останній інстанції. По суті, цих дев’ять чоловік, обраних пожиттєво, приймають рішення по всіх найважливіших суспільних питаннях.  А призначаються судді президентом США, при затвердженні Сенатом. При цьому, навіть коли діяючий президент іде у відставку, призначений ним суддя продовжує працювати до кінця своїх днів.

Довгі роки більшість в Верховному суді належала суддям умовно “ліберальних” поглядів, яких підтримувала Демократична партія. Таким чином вдалось провести багато рішень цієї політсили, як наприклад легалізація одностатевих шлюбів.

Проте цього року стався неочікуваний збіг обставин. Помер суддя Антонін Скалія, призначений ще в часи Рейгана, і на його місце Трамп запропонував консерватора Бретта Кавано, а республіканська більшість в Сенаті його підтримала. Таким чином, баланс сил в Верховному суді змінюється, і найвищий орган влади в США стає більш “правим”. А це відкриває дорогу до багатьох можливостей – наприклад, визнати право на життя людини з моменту її зародження в утробі матері – що по суті приведе до повної заборони абортів. Зрозуміло, наскільки епохальним це буде рішення для Америки і всього світу.

Цього ліві не могли допустити, тому вирішили зірвати це призначення. Для досягнення своєї цілі вони розгорнули безпрецедентну по своєму масштабу, бруду і натиску інформаційну кампанію, щоб змусити  Сенат не голосувати за Кавано, і відтягти це питання до наступних виборів. Цікаво спостерігати, які політичні і медіа-технології при цьому застосовувались.

Кампанія ненависті

Отож, рівно за день (!) до голосування на комітеті появляється жінка Крістін Форд. Про неї відомо лише те, що вона професор психології і прихильниця Демократичної партії (підписувала петиції проти Трампа). Вона заявила що 36 років тому (!) на студентській вечірці двоє хлопців повалили її на ліжко і хотіли поглумитись. Вона вирвалась і втекла, але її життя при цьому було зламано. Обставин події вона не пам’ятає, але в одному з кривдників вона раптом впізнала… суддю Бретта Кавано (якому на той момент було 17 років).

Заява Форд збурила американське суспільство – консервативний суддя, батько двох дочок, звинувачується в спробі згвалтування – і це на фоні актуальної в США теми про харасмент і захист жінок  – при цьому “злочин” відбувся майже 40 років тому і немає ніяких доказів, крім слів Крістін Форд – а на кону більшість в Верховному суді, який десятиліттями визначатиме долю американського суспільства.

Не дивно, що розгорілась безкомпромісна битва. Для дискредитації Кавано ліві задіяли весь свій арсенал. Ось як виглядала технологія медійного знищення особистості:

  • Саме звинувачення, брудне і брехливе, від якого неможливо захиститись – цього вже достатньо, щоб зруйнувати репутацію людини.  В очах мільйонів читатів лівих ЗМІ Кавано одразу став гвалтівником – за непідтвердженими свідченнями однієї людини.  При цьому звинувачення оголошене рівно напередодні розгляду, чітко для того, щоб його зірвати.
  • Намагаючись виправдатись, Кавано прийшов на засідання комітету, де заперечив всі звинувачення в свою сторону. Промова батька двох дочок на свій захист була емоційною – після чого ЗМІ оголосили, що Кавано – неврівноважений, упереджений, не може управляти своїм гнівом, а значить професійно непридатний займати посаду судді
  • В процесі допиту на комітеті Кавано задали питання щодо вживання алкоголю – на що він сказав, що в студентські роки, як і багато інших, любив пиво – після чого в ЗМІ його оголосили алкоголіком.
  • Для підсилення образу появились ще дві жінки, які теж звинуватили Кавано в спробі згвалтування. Так за кілька днів професійний суддя з багаторічним стажем, сім’янин і батько двох дочок, зусиллями ЗМІ перетворився для мільйонів людей в неврівноваженого алкоголіка і гвалтівника-рецидивіста.
Карикатура в одному з медіа: дочка Кавано молиться: “Боже, пробач мого злого, брехливого батька-алкоголіка за сексуальне насильство над Форд”
  • Актор Метт Деймон знявся в сатиричному ролику, де висміяв суддю, показавши його психічно ненормальним, а актриса Розі О’Доннелл заявила, що голосування за Кавано це “голосування за вбивство жінок”.
  • Хештег #KillKavanaugh (Вбити Кавано) злетів на перше місце в списку трендів Твіттера.
  • Під час обговорення питання судді в Сенаті, політики від Демократичної партії провели двох жінок-жертв сексуального насильства, які під телекамери емоційно переконували сенаторів-республіканців не голосувати за Кавано.
  • Перед фінальним голосуванням відбулась серія масових мітингів проти Кавано, знову ж таки з метою тиску на сенаторів.

При цьому цікаво, що ліві майже не заперечували, що головною причиною їхньої ненависті є саме консервативні погляди судді – і те, що при цьому демонізували невинну людину, за злочин, якого вона не скоювала, відходить на другий план.

Всього проти судді було призначено сім розслідувань ФБР, і всі вони не підтвердили ні одне з звинувачень. Кавано виявився повністю невинним, всі наклепи проти нього – брехливі. Проте тепер до кінця життя його будуть згадувати зі словами “скандальний” і “звинувачений в згвалтуванні”.

Ліві хотіли розхитати республіканську більшість і заставити відмовитись від призначення Кавано, або затягнути цей процес до наступних виборів. Проте це не спрацювало, і Сенат затвердив нового суддю, який тут же прийняв присягу.

Але історія на цьому не закінчується. Політики з Демократичної партії заявили, що будуть іти до кінця, і добиватимуться імпічменту Кавано після наступних виборів. В перший же день роботи нового судді протести проти нього поновились. І очевидно, що кожне його майбутнє рішення теж супроводжуватиметься протестами і тиском – як написали деякі ліві оглядачі “правосуддя повинні визначати не судді, а люди на вулиці”.

Які наслідки “справи Кавано” для американського суспільства?

Цей процес кілька тижнів був найважливішою подією в США і певним чином означив нову епоху в політичному життя країни.

Ліві продемонстрували медіа-машину, яка здатна за короткий час морально знищити будь-кого, довівши мільйони людей до такого стану неврозу і істерії, що вони плюватимуть на фотографії людини і бажатимуть їй смерті. На президентських виборах ця машина була випробовувана на Трампі, тепер же на всю силу випробовувана на Кавано.

При цьому цілеспрямовано руйнується довіра населення до всіх стовпів держави:  до президента, до суддів і судової влади, до Сенату і Конгресу, до правоохоронних органів. При цьому деградує політична система США, культура дебатів і обговорень скочується до викриків на мітингах. Також знищене саме поняття “інститут репутації”.

Американські ліві показали новий стиль в політиці – якщо ти програв на виборах, то для збереження влади і в угоду своїм політичним поглядам можна переступати через всі моральні цінності і бар’єри, розхитувати ту саму систему стримувань і противаг, дискредитувати державні інституції і ставити під сумнів закони і правосуддя. Так було з обранням Трампа, так і тепер з призначенням Кавано. Навіть бувалі політики заявили, що такого масштабу політичну напругу бачать вперше. Американське суспільство продовжує перебувати в стані холодної громадянської війни – і протистояння буде тільки наростати.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia

Коментувати