Масові заворушення в Афінах: грецькі ультраправі зіткнулись з поліцією – Експансія
Експансія

Масові заворушення в Афінах: грецькі ультраправі зіткнулись з поліцією

20 січня в Афінах на центральній площі Сінтагма проходила багатотисячна демонстрація проти нової угоди з Македонією. Кілька десятків молодих людей з національними прапорами спробували пройти до будівлі парламенту, у відповідь поліція застосувала газ.Зав’язалась сутичка, під час якої в хід пішли каміння, палиці, димові шашки і вибухові пакети. Понад 20 поліцейських отримали поранення. Організатори мітингу звинуватили поліцію в неправомірному застосуванню сили: від газу постраждали десятки мирних демонстрантів, в тому числі жінки і діти.

Прем’єр-міністр Греції заявив, що напад був підготовлений організованими групами, і вказав на ультраправу партію “Золота Зоря”. Ті у відповідь звинуватили владу в навмисній провокації.

Грецька патріотична громадськість виступає проти нової компромісної угоди, за якою Македонія перейменовує себе в “Республіка Північна Македонія”, а взамін отримує право вступу до НАТО. На думку багатьох греків, сусідня країна взагалі не має права використовувати ім’я полководця Олександра Македонського: вони вважають це присвоєнням грецької історії.

Показово, що раніше новини про заворушення в Греції підрозумівали собою акції анархістів, комуністів чи інших лівих. Тепер вже грецькі праві показали, що здатні не тільки вивести десятки тисяч людей на мирний мітинг, але і прийняти участь в вуличних сутичках з поліцією.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia

Коментувати