Французький “правий сектор” в протестах “жовтих жилетів” – Експансія
Експансія

Французький “правий сектор” в протестах “жовтих жилетів”

Протести “жовтих жилетів”, які досі проходять у Франції, вивели на вулиці десятки тисяч людей різних професій, соціальних станів і політичних поглядів. В тому числі з самого початку активну участь в маніфестаціях взяли французькі праві.

Їх загальна чисельність, по відношенню до основної маси простих громадян, залишається незначною, але, як і часи Майдану, роль націоналістів в протестах доволі помітна. Участь в акціях беруть прихильники Марін Ле Пен, активісти роялістських і католицьких організацій, звичайні громадяни правих поглядів. Зокрема, в рамках протесту одна з колон “жовтих жилетів” провела марш проти так званого “Марракешського пакту”, який, як вважається, посилить нелегальну міграцію в Європу.

Антиіммігрантський марш “жовтих жилетів”

Але найяскравіше в протестах себе показали праворадикальні молодіжні групи, прообраз французького “правого сектора”. Чисельністю по кілька десятків чоловік, вони діють автономно одне від одного, періодично збираючись разом. В їхньому складі – молодь, націоналісти, футбольні фанати.

Одна з груп французької правої молоді, в одного з хлопців – футболка українського бренду Svastone, популярного серед націоналістів.

Вперше вони заявили про себе на початку грудня 2018 року, згуртувавшись навколо банеру з написом “Люди в страху, вбивають буржуа” (Le peuple aux abois, tuons le bourgeois). Ця фраза є відсилкою до пісні “Вбити буржуа” французької правої групи Ile De France, яка містить наступні рядки:

“Прийшов час здійснити радикальну зміну мого життя … 
Я народився, щоб вбити буржуа в собі”.

В той же день в Парижі відбулись сутички “жовтих жилетів” з поліцією біля Тріумфальної арки, в яких праві взяли активну участь. Тоді багато ЗМІ широко написали про те, що протестувальники “розгромили арку”, але мало хто звернув увагу на те, що саме було знищено.

А постраждала тоді скульптура Маріанни – один з символів Французької революції. Як відомо, французькі праві негативно відносяться до цієї сторінки своєї історії.

Кістяк французької націоналістичної молоді становлять вихідці з забороненої сьогодні організації GUD (Groupe Union Defense). В часи Майдану вони випустили заяву з підтримкою Правого Сектору і Азову, а згодом один з їхніх лідерів брав участь в організованій “Національним Корпусом” конференції “Інтермаріум”.

На сьогодні однією з найвідоміших ультраправих груп є Zouaves Paris, яка складається з колишніх активістів GUD, а також футбольних фанатів ПСЖ. Група заблокована в усіх соціальних мережах, тому інформація про них появляється дуже рідко. Під час протестів “жовтих жилетів” вони регулярно вступали в сутички з представниками лівих сил.

Активісти Zouaves Paris

10 січня за участь в протестах було арештовано 6 націоналістів. З них 4 були членами Zouaves Paris, в тому числі – ймовірний неформальний лідер групи, 20-ти річний Marc de Cacqueray-Valmenier, за даними французьких ЗМІ – виходець з сім’ї старого французького дворянства. Всі затримані отримали реальні строки ув’язнення – від 3 до 6 місяців.

В числі інкримінованих “злочинів” – нанесення напису “Вільні, соціальні, національні” а також “Майдан – 2018”.

До слова, українська революція є джерелом натхнення не тільки для французьких правих, але і для інших “жовтих жилетів”. Так, 11 січня газета “Liberation” написала, що після перегляду фільму про Майдан лідери протесту змінили тактику, і перетворили “мирний протест” на “революцію для захисту громадянських прав”.

Вуличне графіті в Парижі

Про Zouaves Paris широко заговорили в ЗМІ після інциденту, який відбувся 26 січня під час чергових акцій протесту. Тоді активісти цієї групи розігнали колону лівих з організації NPA (“New Anticapitalists Party”). Під час бійки обидві сторони застосовували палиці, каміння і інші підручні засоби.

Французькі праві продовжують перебувати в центрі руху “жовтих жилетів”, який схоже не збирається зупинятись. Вони діють ефективно, набираючись досвіду в сутичках з лівими і з поліцією, і готуючись до реальної революції.

Протести у Франції продовжуються, масові маніфестації проходять кожних вихідних. Хоча сутичок з поліцією стає менше, протестний потенціал населення не спадає, а отже нові заворушення можуть спалахнути в будь-який момент.

Графіті з Франції: Maidan Paris

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia

Коментувати