Турецький радикалізм в “Османській Німеччині” – Експансія
Експансія

Турецький радикалізм в “Османській Німеччині”

10 липня видання DW повідомило про масові обшуки в кількох німецьких містах, які відбулись в членів радикального турецького угруповування “Osmanen Germaniа”. Саму організацію визнано поза законом, а в оприлюдненій заяві МВС Німеччини сказано, що “від групи надходить серйозна загроза інтересам окремих осіб і широкої громадськості”.

Що це за організація, і звідки в Німеччині взялись турецькі радикали?

Байкерський клуб “Osmanen Germaniа” (“Османська Німеччина”) був створений в 2015 році в середовищі німецьких турків, і швидко став однією з найбільш швидкозростаючих молодіжних радикальних груп в країні. В цілому у організації – понад 2500 активних членів по всій країні, близько 20 регіональних відділень, а також структури в Австрії, Швеції та Швейцарії.

“Osmanen Germaniа” позиціонують себе як мережа байкерських і боксерських клубів. Офіційно своєю ціллю вони ставлять вивести молодь з вулиць і навчити їх таким цінностям, як братерство і згуртованість. Але в соціальних мережах члени організації висловлюються жорстко і агресивно, виражають захоплення політикою турецького президента Реджепа Ердогана і мріють про Велику Османську імперію. Своїх інтегрованих в німецьке суспільство одноплемінників вони називають “Haustürken” (“Домашні турки”) – це принизливе слово, перероблене з американського терміну “House Negro”, яким називали домашніх негритянських рабів.

Від вулиці – до політики

Дуже швидко організація почала брати участь в політичній діяльності, де стала вуличним бойовим крилом, яке діяло в інтересах влади Турції. За даними німецьких ЗМІ, “османи” мають тісні зв’язки з правлячою турецькою “Партією справедливості та розвитку”, а також з турецькими спецслужбами. Зокрема, через радника Ердогана лідери організації отримували гроші на закупівлю зброї, організацію вуличних акцій і переслідування опонентів турецької влади в Німеччині.

Так, активісти “Osmanen Germaniа” брали участь в проведенні протестів в Німеччині в 2016 році, в зв’язку з резолюцією бундестагу щодо визнання геноциду вірмен в Османській імперії. Того ж року члени організації влаштували сутички на демонстрації курдів в Штутгарді, внаслідок чого близько 50 поліцейських отримали поранення.

Також регулярно відбувались напади на активістів опозиційного до Ердогана руху Гюлена, а також на представників курдських общин. В один з офісів курдів було кинуто гранату, тоді на щастя ніхто не постраждав.

В перехоплених поліцією телефонних розмовах говорилось також про ймовірні дії щодо Яна Бемермана – німецького коміка і телеведучого, який в ефірі одного з телеканалів прочитав сатиричний вірш про турецького очільника.

На думку багатьох оглядачів, “Osmanen Germaniа” стали “довгою рукою Ердогана” в Німеччині, а їхня діяльність напряму контролюється з Анкари.

За кілька своєї років діяльності організація вже зазнавала кілька серій арештів і обшуків. Членів групи звинувачували в відмиванні грошей, підробці докуменів, спробі вбивства та інших злочинах. І ось, після дового періоду “занепокоїнь”, німецька влада наважилась заборонити цю організацію – хоча викликає здивування, яким чином вона взагалі могла безперешкодно існувати.

Провал мультикультурної концепції

Турецька діаспора в Німеччині нараховує понад 3 млн чоловік, з яких більше половини мають турецьке громадянство. Демографічно турецьке населення молодше за німецьке, а турецькі жінки народжують більше дітей. Інтеграція в німецьку спільноту відбувається дуже складно і повільно, незважаючи на те, що турки живуть тут вже понад півстоліття. Причини – в надзвичайно великій культурній і ментальній різниці між німецьким і турецьким населенням. Зрештою, навіть Ангела Меркель визнала в 2010 році, що “концепція мультикультуралізму провалилась”.

Турки живуть своєю обособленою общиною, і не бажають в повній мірі стати частиною німецького суспільства. Справжнім шоком для демократичо настроєних німців стало голосування в квітні 2017 року, коли понад 63 проценти німецьких турків висловились за надання Реджепу Ердогану “диктаторських повноважень” в Турції.

Таким чином німецькі турки-мігранти стали хорошим фактором тиску турецької влади на Німечиину. І якщо сьогодні це виражається в діяльності вуличних груп типу “Османська Німеччина”, то вже завтра це цілком може набрати форми політичної партії, яка закріпить в німецькій політиці вплив нової “Османської імперії”.

Підписуйтесь на нас в Телеграмі - https://t.me/expansia